פנימיה

ישנו שיתוף פעולה בין בית הספר לפנימייה כך שהמחנכת ומדריכת הפנימייה עובדות בצמוד וכן מנהלת הפנימייה ומנהלת התיכון משתפות פעולה על מנת שהבת תרגיש את החינוך באופן שלם במשך כל שעות היממה.

צוות הפנימייה מורכב מבעלי תפקידים שונים:

מנהלת פנימיה, 5 מדריכות בנות שירות, מחנכת פנימיה לכיתה ט', שתי אמהות בית, עובדת סוציאלית.

הבנות מרגישות מוגנות, אוהבות את האווירה בחדרים, את המרחב ואת הצוות החינוכי בפנימייה. בפנימייה הבנות עוברות תהליכים רבים אשר בונים אותן במשך ארבעת השנים (ט-יב) שהן באולפנה.

בנוסף לפעילויות חברתיות מיוחדות בזמנים שונים במהלך השנה, בפנימייה יש פעילות קבועה ענפה בזמן אחה"צ (בתום הלימודים):

 שעורי רשות ובית מדרש, אשר באה לידיי ביטוי בשעורי תורה והרצאות מגוונים, חסידות, תנ"ך ומחשבה, לימוד משותף עם דפי מקורות על הנושא של החודש.

התנדבות בקהילה (עם ילדי הישוב) הקמת תנועת נוער לילדים, ילדי חינוך מיוחד אשר מתגוררים בישוב, הפעלת משחקיית הישוב, שעת סיפור, התנדבות בספרייה היישובית, פינת החי ועוד.

חוגים, הבנות בוחרות אלו חוגים יתקיימו וזאת כדי לפתח את כישוריהן האישיים ואת תחומי הדעת שלהן:  צריבה בעץ, מחול, זומבה ועוד.

הרכב מוזיקלי, לאולפנה הרכב מוזיקאלי אשר מלווה אותנו בפעילויות שונות.

מרכז למידה ומתרגלות, שלוש פעמים בשבוע מתקיים מרכז למידה בסיוע מורות מתרגלות במתמטיקה, לשון ואנגלית כדי לתת מענה לבנות שצריכות תמיכה לימודית אחרי שעות הלימודים.

פעולת מדריכה שעה בה הקבוצה עוברת תהליכים חברתיים. הבנות נהנות משעה ומעלה של דינמיקה חברתית וערכים .

משפיעות, לכל קבוצה יש את דמות המשפיעה שלה- בוגרת האולפנה, המשפיעות מדברות עם הבנות בענייני אמונה.

בחדרים אנחנו עוברים תהליכים משמעותיים עם הבנות: חינוך לשמירה על ניקיון וסדר, שמירה על רכוש ציבורי ופרטי, יחס לזולת, סדר יום מובנה, שותפות מלאות בתורנות חדר האוכל דבר אשר נותן להן אחריות ומפתח את המיומנות של סדר וניקיון בחיי היום יום.